MENU
"Dla niejadka filmowa gratka" w listopadzie
pozostałe wydarzenia
Kto uchyli rąbka tajemnicy
Choć wydaje się nam, że wiemy już wszystko, wciąż jeszcze nie wszystkie historie nie zostały opowiedziane. Wciąż pozostało wiele tajemnic, zagadek z przeszłości, czekających na odkrycie. Kto tym razem wpadnie na nowy trop? Która historia zyska drugie życie?
Szukając własnej tożsamości
Kim jesteśmy? Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy? Jaki sens kryje się za tym wszystkim? Na te pytania próbujemy sobie odpowiedzieć przez całe życie. Czasem znajdziemy je w przeszłości, innym razem próbujemy odciąć się od tego, co było i zacząć na nowo. A życie i tak nas jeszcze zaskoczy.
Marzenia niemożliwe
W szarej rzeczywistości, w codzienności pełnej rutyny, marzenia są tym, co pozwala nam przetrwać kolejny dzień. Nierzadko zbyt trudno jest nam wyjść z własnej strefy komfortu by nasze sny stały się jawą. Czasem jednak na świecie pojawiają się jednostki, które dla spełnienia marzeń, nie cofną się przed niczym.
W listopadzie nasza "Dla niejadka filmowa gratka" dalej trwa! Jeśli Twoje dziecko lubi filmy i jedzenie to w takim razie niedzielny poranek w Kinie Kultura to najlepszy pomysł na dobrze spędzony czas! Zapraszamy!
Kino Kultura zaprasza w niedzielne poranki na filmy dla dzieci. Na uczestników seansów będą czekały pyszne smakołyki w restauracji Cinema Paradiso.
Seanse rozpoczynają się w każdą niedzielę października o godz. 11.00. Cena biletu wynosi 12 zł.

Przedstawiamy program:

3.11
„Operacja człowiek w czerni”

Tiril i Olivier to para młodych detektywów. Wraz z wiernym psim przyjacielem, Ocho, rozwiążą każdą zagadkę.
Nawet podczas zwykłej przejażdżki można natknąć się na ślad zagadki. Tajemnicze tropy prowadzą dzieci do Człowieka w Czerni, który za wszelką cenę pragnie odnaleźć ukryty w okolicy skarb. Młodzi detektywi zaczynają śledztwo, które sięga do historii miasteczka i jego mieszkańców. Takie wyzwanie wymaga nie lada sprytu, odwagi i umiejętności śledczych. Czego szuka zamaskowany złoczyńca? Czy znalezienie mapy z przeszłości pozwoli na przełom w sprawie? Czy prawda ujrzy światło dzienne?


10.11.
„Basia 2” – zestaw kilku odcinków

Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.
Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.
W drugiej odsłonie zobaczymy „Basię i taniec”, „Basię i pieniądze”, „Basię i gotowanie” oraz „Basię i telewizor”.


17.11.
„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms”

Lasse i Maja, młodzi detektywi z Valleby, rozpoczynają kolejne śledztwo. Spróbują dowiedzieć się, co może kryć w sobie tajemnicza szkatułka, pamiątka rodziny von Broms. Pewnego dnia nie tylko tajemnicza szkatuła znika, ale też zaczynają ginąć rodowe pierścienie rodziny von Broms. Jak Lasse i Maja poradzą sobie z tą zagadką? Kto zabrał pamiątkę i czy uda się ją otworzyć?

24.11.
„Basia 3”
– zestaw kilku odcinków
Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek w kinach już od 8 listopada. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.
Basia to 5-latka, która nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. „Basia 3” to adaptacja książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Reżyser serialu Marcin Wasilewski zachował styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Partnerem filmu jest wydawnictwo Egmont Polska, które już od 10 lat wydaje serię o przygodach rezolutnej Basi, która jest pierwszą na polskim rynku próbą wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego.
Zestaw czterech odcinków: „Basia i bałagan”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Titi”