MENU
Wydarzenia
21-22.04.2019 kino nieczynne
W dniach 21 i 22 kwietnia kino Kultura będzie nieczynne.
Cały ten zgiełk
Gdy pogoda za oknem nie wygląda zachęcająco, usiądź wygodnie w kinowym fotelu i zanurz się w barwną opowieść o podróży w poszukiwaniu korzeni jazzu. Daj się porwać kubańskim rytmom, nie będziesz żałować.
Wielcy mistrzowie
Dwaj geniusze. Oboje mają zdolność budzić do życia nowe światy. Jeden buduje je w swoich filmach, drugi ożywia je z pomocą nut i całej orkiestry. W tym tygodniu to właśnie oni - Jean-Luc Godard i Jerzy Maksumiuk - opowiedzą nam swoje historie.
Idź i nie oglądaj się za siebie
Podróżujemy przez całe nasze życie. Z miejsca do miejsca, od człowieka do człowieka, od jednej decyzji do kolejnej. Żyjemy w ciągłym ruchu. Czasem w poszukiwaniu szczęścia, czasem by odnaleźć samego siebie, czasem by wrócić do dawnych przyjaźni, do rodziny. Nie zawsze jest to łatwa droga. Ale przemy do przodu, nieraz nie oglądając się za siebie.
Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały
Dorastając, z czasem zapominamy jak to jest być dzieckiem. Dorośli myślą, że zjedli wszystkie rozumy i wiedzą co jest najlepsze dla wszystkich. Toczą własne bitwy, nie zważając na zdanie tych najmniejszych. Może jednak warto zatrzymać się i wysłuchać tego, co dzieci chcą nam powiedzieć.​
(Kim) być albo nie być?
Wydaje nam się, że znamy siebie jak własną kieszeń. Czasem jednak przeszłość może skrywać tajemnice, o których nam się nawet nie śniło. Rodzinne sekrety, historie z dzieciństwa i nowe tożsamości. Odnaleźć siebie nie jest łatwo.
  1 2 3 4