MENU
Dla niejadka filmowa gratka
pozostałe wydarzenia
W drodze na szczyt
Przez całe życie dążymy do kolejnych celów, stawianych nam przez siebie i innych. Pniemy się od szczytu do szczytu, wciąż chcąc osiągnąć jeszcze więcej. Wierzchołek góry ma jednak to do siebie, że łatwo się z niego stoczyć na sam dół.
Metoda w szaleństwie
Granie według zasad i wmieszanie się w tłum nie zawsze doprowadzi do zwycięstwa. Czasem trzeba przekroczyć granice, wyróżnić się i zabłyszczeć. Trzeba zejść ze ścieżki wydeptanej przez innych i znaleźć swoją własną drogę. Nawet jeśli inni uznają to za szaleństwo.
Wszystkie chwyty dozwolone
Nie trudno jest znaleźć przyjaciół, a wrogów jeszcze łatwiej. O co tym razem będzie toczona walka? O granice i o wolność, o pozycję w społeczeństwie i bogactwo, czy o prawdę i sprawiedliwość? Jedno jest pewne - nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Żadna ze stron nie zawaha się przed niczym.
Ruszamy z październikową akcją dla najmłodszych! Jeśli Twoje dziecko lubi filmy i jedzenie to w takim razie niedzielny poranek w Kinie Kultura to najlepszy pomysł na dobrze spędzony czas! Zapraszamy!
Kino Kultura zaprasza w niedzielne poranki na filmy dla dzieci. Na uczestników seansów będą czekały pyszne smakołyki w restauracji Cinema Paradiso.
Seanse rozpoczynają się w każdą niedzielę października o godz. 11.00. Cena biletu wynosi 12 zł.

Przedstawiamy program:

6.10
„Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń”

Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil, który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody!
Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. Ten uroczy obraz więzi człowieka ze zwierzęciem został zrealizowany w mieszanej technice – to film aktorski z elementami animacji.

13.10.
„Basia” – zestaw kilku odcinków

Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.
Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.

20.10.
„Gordon i Paddy”

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?
Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

27.10.
„Kapitan Morten i Królowa Pająków”

10-letni Morten Viks pragnie być taki sam jak jego tata. Buduje model statku i marzy o dalekiej, morskiej wyprawie. Niespodziewanie kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi. Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa…
Domek na drzewie tuż nad brzegiem morza, to tu Morten spędza wolny czas pisząc listy do ojca i chowając się przed surową ciotką Annabelle. Chłopiec pragnie wybrać się w podróż, przeżywać przygody, odkrywać nieznane lądy. Pewnego dnia do portowego miasta przybywa zwariowany magik i obsypuje tajemniczym proszkiem Mortena. Bohater zmniejsza się i przenosi na pokład statku-zabawki. Nie jest jednak jedynym członkiem załogi, czeka go spotkanie z Królową Pająków i jej świtą. Jakim kapitanem okaże się chłopiec? Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata. Kapitan Morten i Królowa Pająków to zaskakująca animacja o potędze nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.