MENU
Festiwalu Filmów Frankofońskich! BILETY W SPRZEDAŻY!!!
pozostałe wydarzenia
Przegląd Filmów Studia Munka BILETY W SPRZEDAŻY
Zapraszamy do kina Kultura na Przegląd Filmów Studia Munka Bilety są dostępne w kasie kina oraz online w cenie 15 zł. Kino nie przyjmuje rezerwacji.
Człowiek z filmu: Daniel Olbrychski
Daniel Olbrychski, świętujący w lutym swoje 80. urodziny, jest pierwszym bohaterem cyklu „Człowiek z filmu”.
„Dawid Podsiadło – zapis koncertu 360* ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie”
Zapraszamy 21, 22 oraz 23.02.2025r.!
Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Instytut Francuski w Polsce wraz z Ambasadami i Instytutami Kultury Belgii, Bułgarii, Francji, Kanady, Luksemburga, Maroko, Rumunii i Szwajcarii zapraszają na Festiwal Filmów Frankofońskich, który odbędzie się w dniach 4-25 marca 2025 w Kinie Kultura w Warszawie.




Filmem otwarcia będzie „Narzeczona poety” w reżyserii belgijskiej aktorki i reżyserki Yolande Moreau. Ta ciepła opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany otrzymała nagrodę za scenariusz na Festiwalu Filmów Frankofońskich w Angoulême.


Propozycja Ambasady Maroko „Oaza zmrożonej wody” (reż. Mohamed Raouf Sabbahi) o parze mierzącej się z kryzysem małżeńskim i chorobą otrzymała w 2023 roku nagrodę Paulin Soumanou Vieyra przyznawaną przez Afrykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych.


Instytut Francuski przedstawi „Bezcenny pakunek”, rozgrywającą się w Polsce, niezwykle poruszającą animowaną opowieść z czasów II wojny światowej w reżyserii nagrodzonego Oscarem za film „Artysta” Michela Hazanaviciusa z przepiękną muzyką dwukrotnego laureata Oscarów Alexandra Desplat.


Festiwal będzie również okazją do spotkań z twórcami. Frédéric Mermoud reżyser pokazywanego na festiwalu w Locarno szwajcarskiego filmu „Droga do doskonałości” przybliży kulisy jego realizacji po pokazie we wtorek 11 marca o godz. 20:00.

Na zaproszenie bułgarskiego Instytutu Kultury i Ambasady Bułgarii do Warszawy przyjedzie również Kamen Kalev jeden z najciekawszych reżyserów bułgarskich młodego pokolenia. Po pokazie 18 marca o godz.20: 00 opowie on o inspirowanym historią jego dziadka filmie „Luty”.


Filmem wybranym przez Ambasadę Wielkiego Księstwa Luksemburga jest przejmujący dramat o sile kobiet - „Bez tchu” (reż. Eric Lamhène), który miał swoją premierę na Warszawskiem Festiwalu Filmowym i brał udział w Konkursie 1-2.

W ostatnim dniu festiwalu zapraszamy na pokazy nagrodzonego na zeszłorocznym festiwalu w Cannes filmu rumuńskiego „Trzy kilometry do końca świata” o wydarzeniach, które dzielą mieszkańców niewielkiej społeczności i „Ru”, adaptację bestsellerowej powieści jednej z najlepszych pisarek kanadyjskich Kim Thúy o początkach jej pobytu w Quebecu.

Projekcje odbędą się w każdy wtorek marca o godzinach 18: 00 i 20:00 i będą zapowiadane przez przedstawicieli poszczególnych krajów. Filmy zostaną wyświetlone w oryginalnych wersjach językowych z napisami w języku polskim i francuskim.


Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w kasach kina i na stronie 


www.kinokultura.pl


Program:


Wtorek 4 marca

18:00 Narzeczona poety

La Fiancée du poète, 103 min, 2023




20:00 Oaza zamrożonej wody

Oasis des eaux gelées, 92 min




Wtorek 11 marca

18:00 Bezcenny pakunek

La plus précieuse des marchandises, 81 min, 2024



20:00 Droga do doskonałości

La voie royale, 109 min, 2023

po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem Frédérikiem Mermoud




Wtorek 18 marca

18:00 Bez tchu

Hors d’haleine, 101 min, 2024



20:00 Luty

Février, 125 min, 2020

po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem Kamenem Kalewem



Wtorek 25 marca

18:00 Trzy kilometry do końca świata

Trois kilomètres jusqu’à la fin du monde, 104 min, 2024



20:00 Ru

Ru, 116 min, 2023