MENU
BRAK WEJŚCIÓWEK / Przegląd Filmów Wietnamskich w kinie Kultura
pozostałe wydarzenia
Dzień Dziecka w kinie Kultura
Zapraszamy dzieci od 4 roku życia wraz z opiekunami. Wydarzenie odbędzie się 25 maja (sobota) od godz. 11 do 15. Bilety w cenie 20 zł będą dostępne w kasie kina Kultura i online od 20 maja.
Filmowy długi weekend w Kulturze
Długi weekend w Warszawie? Spędź go z nami i przygotuj się na dawkę naprawdę dobrego kina.
Wieczór poświęcony twórczości Krzysztofa Miklaszewskiego
Stowarzyszenie Filmowców Polskich zaprasza na wyjątkowy wieczór poświęcony twórczości Krzysztofa Miklaszewskiego, który w tym roku obchodzi 80. urodziny.
Najciekawsze, najnowsze wietnamskie filmy, w tym superprodukcja - „Peach Blossom, Phở and Piano” – znalazły się w programie Przeglądu Filmów Wietnamskich, który odbędzie się w dniach 4 – 8 czerwca 2024 roku w warszawskim kinie Kultura. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z Vietnam Cinema Department. Wstęp na projekcje na podstawie bezpłatnych wejściówek.


Wietnam, położone w Azji Południowo-Wschodniej państwo, ma bogatą i fascynującą kinematografię. Widzowie Przeglądu Filmów Wietnamskich obejrzą pięć filmów pełnometrażowych, wśród których znalazły się dzieła najnowsze, docenione na międzynarodowych festiwalach lub zadziwiające oryginalnym podejściem do gatunkowych schematów.

Kalendarz projekcji:
Warszawa – Kino Kultura
www.kinokultura.pl

„Peach Blossom, Phở and Piano”, reż. Phi Tien Son (100’), 2024, (Ceremonia otwarcia)
04.06 (wtorek), godz. 19:30

Epicki dramat wojenny przedstawia historię miłosną młodego małżeństwa, którzy walczyli z Francuzami w bitwie o obronę Hanoi (grudzień 1946 – luty 1947). Aby ukryć się przed francuskimi żołnierzami, znajdują schronienie w domu dwóch ulicznych sprzedawców pho.

„Face Off 6: The Ticket of Destiny”, reż. Ly Hai (132’), 2023
05.06 (środa), godz. 19:00

Grupa przyjaciół wygrała na loterii główną nagrodę, ale posiadacz kuponu przypadkowo zmarł. W obliczu tragicznych wydarzeń przyjaciele wyruszają w podróż, aby odnaleźć los. To dopiero początek ich nieoczekiwanych przygód.

„Em & Trinh”, reż. Phan Gia Nhat Linh (136’), 2022
06.06 (czwartek), godz. 19:00

Kultowy wietnamski muzyk Trinh Cong Son miał wiele namiętności przewijających się przez jego życie i karierę muzyczną. To właśnie one go motywowały do komponowania piosenek miłosnych i antywojennych.

„Dreamy Eyes”, reż. Victor Vu (117’), 2019
07.06 (piątek), godz. 19:00

Osadzony w latach 70. i 80. film opowiada o życiu Ngan. Dorastając Ngan przyjaźni się z dziewczyną z sąsiedztwa o imieniu Ha Lan. Przyjaźń stopniowo przeradza się w skrytą miłość. Kiedy oboje dorastają, muszą opuścić wioskę i udać się do miasta. Czy ich uczucie przetrwa?

„Bad Blood”, reż. Dan Trong Tran (99’), 2023
08.06 (sobota), godz.19:00

Historia Lama - mężczyzny, który kiedyś był gangsterem, ale stracił pamięć i teraz ukrywa się jak zwykły człowiek, zarabiając na życie pracą fizyczną. Lam mieszka z żoną Hanh i pasierbicą Hien. Hien wciąż nie zaakceptowała miłości wujka Lama do niej. Czy uda się im zbudować zaufanie?

***
Wstęp na projekcje na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w kasach kin od 30.05 od godz. 17:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Kina nie przyjmują rezerwacji.

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.