MENU
Mikołajki w Kinie Kultura
pozostałe wydarzenia
PRZEDPREMIERA: Bezmiar
Wyjątkowo osobista filmowa podróż w głąb siebie z olśniewającą rolą Penélope Cruz. Już w niedzielę 20.11 w Kulturze!
Przegląd filmów Janusza „Kuby” Morgensterna
Kultowe filmy po cyfrowej rekonstrukcji, rozmowy Grażyny Torbickiej i Tomasza Raczka ze znakomitymi gośćmi – to wszystko składa się na zorganizowany prze Stowarzyszenie Filmowców Polskich czterodniowy przegląd twórczości Janusza Morgensterna z okazji 100. rocznicy jego urodzin.
Kino Kultura nieczynne 11 listopada
Pokaz filmu animowanego, poczęstunek, warsztaty, a nawet… spotkanie ze św. Mikołajem. Stowarzyszenie Filmowców Polskich zaprasza wszystkie dzieci powyżej czwartego roku życia na Mikołajki w Kinie Kultura i Restauracji Cinema Paradiso!

Stowarzyszenie Filmowców Polskich przywita z radością wszystkie grzeczne, jak również niegrzeczne dzieci i opiekunów na wyjątkowych Mikołajkach, które odbędą się 3 grudnia (sobota) w Kinie Kultura i Restauracji Cinema Paradiso.


Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11 od pokazu filmu animowanego „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu" (70 min.) w reżyserii Anny Błaszczyk wraz z dodatkowym odcinkiem świątecznym pt. „Gwiazdka”.


Po filmie odbędą się warsztaty, podczas których dzieci będą mogły stworzyć własne ozdoby świąteczne (aniołki ze słomy, łańcuchy choinkowe, pawie oczka i nie tylko) i oryginalne upominki, w tym świąteczną drewnianą bombkę, która nigdy się nie stłucze. Oprócz tego będą stanowiska z malowaniem twarzy i kolorowymi zmywalnymi tatuażami. Na Mikołajkach nie może oczywiście zabraknąć samego Świętego Mikołaja, któremu odpowie na wszystkie pytania dotyczące jego profesji. A wszystko to przy stołach uginających się od fantazyjnych przekąsek, które kochają wszystkie dzieci.


Spotkanie Mikołajkowe zakończy się ok. godz. 15.


Wstęp jest bezpłatny z wejściówkami wydawanymi w kasie kina Kultura od 25 listopada. Opiekunowie pobierają wejściówki tylko dla dzieci.