MENU
2. Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych w kinie Kultura
pozostałe wydarzenia
Przedstawiamy program Polskiego Kina Młodego Widza
Od 18 do 20 października kino Kultura w Warszawie zaprasza szkoły i przedszkola do uczestnictwa w seansach i warsztatach filmowych.
Rusza Doc Hot Selection 2022
Najlepsze polskie dokumenty. We wtorek 27 września 2022 w kinie Kultura odbędzie się pokaz „Stada”.
Przegląd Filmów Azerbejdżańskich w kinie Kultura
Rzadka okazja do poznania mało znanej, a ciekawie rozwijającej się kinematografii.
Rusza 2. Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych, czyli przegląd, który w zeszłym roku dostarczył nam wszystkim wielkich filmowych emocji, przypominając, że w małych kinach drzemie ogromny potencjał!


WYDARZENIE SPECJALNE w ramach 2. Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych!


W tym roku TWKS to imponujący repertuar nagrodzonych tytułów na festiwalach filmowych i moc wydarzeń okołofilmowych. 14 kin studyjnych Warszawy czeka na Was!


Kino Amondo ★ Kino Atlantic ★ Kino Elektronik ★ Kino Iluzjon ★ Kino Luna ★ Kino Praha ★ Kinoteka ★ Kino Kultura ★ Kino Muranów ★ Kino Muzeum Warszawy ★ Stacja Falenica ★ Kino Świt ★ Kino U-jazdowski ★ Kino Wisła


Głodni filmowych emocji? To sprawdzajcie, co będzie się działo!


W gronie kin studyjnych biorących udział w imprezie nie mogło zabraknąć KINA KULTURA. W tym roku przygotowaliśmy dla Was wydarzenie specjalne!


UWAGA, TRWA SEANS: OD DFK-u DO KINA STUDYJNEGO

czas trwania: ok. 90 min


czwartek, 6 października g. 20:00


KINO KULTURA / wydarzenie bezpłatne (za pobraniem z kasy darmowej wejściówki)


Pokaz materiałów archiwalnych o kulturze filmowej, a po seansie dyskusja z udziałem zaproszonych gości, m.in. Marleny Gabryszewskiej, Macieja Gila, Magdaleny Łazarkiewicz, Janusza Zaorskiego i Sławomira Rogowskiego.

Punktem wyjścia do dyskusji jest wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Małe kina” i jego pierwsza strofa:


Najlepsze to małe kina

w rozterce i w udręce,

z krzesłami wyściełanymi

pluszem czerwonym jak serce.


Podczas spotkania zaproszeni goście opowiedzą o dawnych kinach i DKF-ach Warszawy. Powspominamy – przywołując seanse, zdarzenia, ludzi i anegdoty – dawne filmowe miejsca stolicy, porozmawiamy o tym jaką małe kina pełniły funkcję (kulturotwórczą i opiniotwórczą) przed laty, przywołamy życie miejskie, studenckie i towarzyskie Warszawy (i nie tylko Warszawy) lat 70. i 80., przybliżymy dawny repertuar. Zapytamy gości i ekspertów również o to, czy DKF-y stanowiły podwalinę pod przyszłe/obecne kina studyjne i jakie są dziś najważniejsze cele/wyzwania kin studyjnych, jaka jest ich rola w budowaniu lokalnych społeczności i kreowaniu kultury filmowej. Czy mają szansę w pozyskaniu ciekawych filmowych treści i zwróceniu uwagi współczesnego widza przy tak bogatej ofercie kulturalnej? Spotkanie wpisuje się w bieżącą dyskusję na temat zmiany modelu upowszechniania kultury filmowej na świecie.



Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.


Więcej informacji na profilu wydarzenia na FB.


Plakat i identyfikacja wizualna by Julia Fukiet

KOCHAJMY KINA STUDYJNE!