MENU
Przedstawiamy program Polskiego Kina Młodego Widza w Warszawie. Trwają zapisy
pozostałe wydarzenia
Rusza Doc Hot Selection 2022
Najlepsze polskie dokumenty. We wtorek 27 września 2022 w kinie Kultura odbędzie się pokaz „Stada”.
Przegląd Filmów Azerbejdżańskich w kinie Kultura
Rzadka okazja do poznania mało znanej, a ciekawie rozwijającej się kinematografii.
Odwołany seans w dniu 30.08.2022r.
Odwołany zostaję seans 30.08 "Stracone złudzenia" Za utrudnienia przepraszamy.
Od 18 do 20 października kino Kultura w Warszawie zaprasza szkoły i przedszkola do uczestnictwa w seansach i warsztatach filmowych.


Program „Polskie Kino Młodego Widza” został stworzony przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich z myślą o młodej widowni. 


W programie najciekawsze animacje, filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe oraz warsztaty. 

Dla grupy przedszkolnej zaprezentowany zostanie m.in. odcinek pilotażowy „Tęsknoty” (seria: „Wielka Księga Uczuć”) w reżyserii Wioli Sowy; odcinek pilotażowy „Królewicza” (seria: „Maleńkie Królestwo Aurelki") w reżyserii Marty Stróżyckiej i „Warszawska Syrenka” (seria: „Baśnie i bajki polskie”) w reżyserii Pawła Czarzastego (szkoła podstawowa klasy I-III). 

Dla grup ze szkół podstawowych (klasy III-VI) przygotowano m.in. seans filmu „Za duży na bajki” w reżyserii Kristoffera Rusa oraz „Dzień czekolady” w reżyserii Jacka Piotra Bławuta (klasy II-VI). 

Wyjątkową propozycją są warsztaty z filmu rysunkowego „Pociąg do bajek… czyli wyprawa do krainy animacji!” (szkoła podstawowa klasy I – III oraz szkoła podstawowa klasy IV – VI).Pełen program wydarzenia znajduje się na stronie www.polskiekinomlodegowidza.pl


Pełen program wydarzenia znajduje się TUTAJ


Zapraszamy zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne do kontaktu i zapisywania się na bezpłatne pokazy i warsztaty. Kontakt: Agata Kołakowska, agatakkolakowska@gmail.com, tel. tel. 606 982 320.


Pomysłodawcą wydarzenia jest Koło Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży SFP. Program został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowym Patronem programu jest UNICEF Polska – organizacja humanitarna działająca na rzecz dzieci. Partnerami są Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, Alexander, dr Irena Eris, Polsko-Brytyjska Fundacja Filmów Młodego Widza, Harper Collins Polska i Harper Kids.


Więcej informacji: www.polskiekinomlodegowidza.pl