MENU
Przegląd Filmów Azerbejdżańskich w kinie Kultura
pozostałe wydarzenia
Odwołany seans w dniu 30.08.2022r.
Odwołany zostaję seans 30.08 "Stracone złudzenia" Za utrudnienia przepraszamy.
Festiwal Warszawa Singera.
Przegląd filmów Wojciecha Jerzego Hasa w kinie Kultura
Pokaz specjalny filmu "Rozkołys" 17.07
Wciągająca opowieść o wolności, pogoni za marzeniami, przyjaźni, determinacji oraz przełamywaniu własnych barier. Zapraszamy na pokaz 17.07 godz. 18:30
Rzadka okazja do poznania mało znanej, a ciekawie rozwijającej się kinematografii.

W kinie Kultura w dniach 27-30 września odbędzie się Przegląd Filmów Azerbejdżańskich, organizowany przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z Ambasadą Republiki Azerbejdżanu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministerstwem Kultury Republiki Azerbejdżanu.


Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Wejściówki do odebrania w kasie kina Kultura od 19 września.

Wszystkie filmy będą pokazywane z napisami angielskimi i polskimi.


Program przeglądu:


27.09, godz. 19.00 (wtorek)

„My” („We”, 2021), reż. Orman Aliyev (44 min.)

Film dokumentalny, którego bohaterami są obywatele Azerbejdżanu, którzy publikowali materiały w mediach społecznościowych podczas 44-dniowej wojny, trwającej od 27 września do 10 listopada 2020 r.


28.09, godz. 19.00 (środa)

„Olimpia („Olympia”, 2020), reż. Ali-Sattar Guliyev (67 min.)

Bohaterem filmu jest były bokser i medalista olimpijski, Ilgar Suleymanov, obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w wiejskiej szkole. Nieoczekiwana wizyta zmieni jego życie o sto osiemdziesiąt stopni.


29.09, godz. 19.00 (czwartek)

„Wyspa wolności” („The Island Within”, 2020), reż. Rufat Hasanov (80 min.)

Życie mistrza szachowego Seymura Tahirbekova jest podporządkowane toksycznemu ojcu, który jest zarazem jego trenerem. Gdy przychodzi dzień wielkiego turnieju szachowego, Seymur postanawia uciec na bezludną wyspę.


30.09, godz. 19.00 (piątek)

Zestaw filmów krótkometrażowych:

„Pod wieczór”(„Towards Evening”, 2020), reż. Teymur Hajiyev (12 min.)

Film krótkometrażowy o parze, która zaczyna kłócić się w drodze na rodzinne wydarzenie. Sprzeczka w samochodzie doprowadza ich do niespodziewanego odkrycia.

„Guchuroba” („Gukhuroba”) (2020), reż. Teymur Gambarov (21 min.)

Taksówkarz Rasim otrzymuje niecodzienne zlecenie. Musi dotrzeć z sukienką ślubną do odległej wioski. Po drodze do samochodu wsiada dziewczyna. Mimo że oboje nie mają sobie nic do powiedzenia, ich los krzyżuje się w nieoczekiwany sposób.

„Kobieta” („A Woman”, 2020), reż. Tahmina Rafaella (13 min.)

Młoda, nowoczesna matka próbuje znaleźć dla siebie miejsce w Baku. W stolicy Azerbejdżanu, w której spotyka się muzułmańska tradycja z nowoczesnością, w ciągu jednego dnia będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, jak być matką, córką i żoną i nie stracić przy tym siebie.

„Bękart” („Bastard”, 2019), reż. Daniel Guliyev (18 min.)

16-letni Natig nie może dłużej znieść hańby, która spadła na rodzinę. Próbując uciec z rodzinnej miejscowości, postanawia wstąpić do wojska.


30.09, godz. 20:30 (piątek)

„Nobel” („Heritage”, 2018), reż. Zaur Gasimli (80 min.)

Bracia Nobel swoje pierwsze zagraniczne przedsiębiorstwo otworzyli… w Baku. Film „Nobel” odkrywa mało znany związek między Nagrodą Nobla a azerbejdżańskim przemysłem paliwowym.