MENU
Dzień Dziecka w Kulturze
pozostałe wydarzenia
Pokaz specjalny „Drakuli” Francisa Forda Coppoli
Zapraszamy na rozmowę Grażyny Torbickiej z Krzysztofem Zanussim oraz pokaz kostiumowego megahitu „Drakula” Francisa Forda Coppoli – z muzyką Wojciecha Kilara w poniedziałek, 25 kwietnia, 19:00.
PRZEDPREMIERA: Wszystko Wszędzie Naraz
Już 7 kwietnia zapraszamy w podróż do multiwersum!
Kino Andrzeja Wajdy – przegląd w kinie Kultura
Przegląd Kino Andrzeja Wajdy odbędzie się w naszym kinie w dniach 9 – 13 marca 2022 roku. Zapraszamy na seanse i spotkania ze znamienitymi gośćmi!
Kino Kultura zaprasza 28 maja na wyjątkowy Dzień Dziecka. W programie pokaz filmu „Nawet myszy idą do nieba” (godz.11:00), następnie konkursy, warsztaty i poczęstunek. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.


W programie:


- pokaz animacji „Nawet myszy idą do nieba” (87’). Film zaczyna się o godz.11:00.Porywająca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem, których los niespodziewanie rzuca w wir przygód i zaświaty.


Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie! Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy. Najtrudniejszym zadaniem okazuje się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język? Oto opowieść, która udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych.A także:


- konkursy z nagrodami

- brokatowe tatuaże, malowanie twarzy

- warsztaty plastyczne

- poczęstunek


Wydarzenie odbywa się w godz. 11:00 - 15:00. Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie kina. Zapraszamy dzieci 6+ z opiekunami.