MENU
Bliżej Kina – pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących
pozostałe wydarzenia
Double Mads || „Na rauszu” & „Jeźdźcy sprawiedliwości”
W sobotę 4 września zapraszamy na podwójną dawkę Madsa Mikkelsena - o 18:15 pokazujemy "Na rauszu", a o 20:30 zapraszamy na przedpremierę "Jeźdźców sprawiedliwości"!
EKO-SPOTKANIA W KULTURZE
Pokazy filmowe, spotkania z twórcami i ekspertami oraz warsztaty. Bądźcie z nami 31 lipca, 14 sierpnia i 4 września!
Wakacyjna Dla niejadka filmowa gratka!
Na lipcowe niedzielne przedpołudnia zapraszamy rodziców, dziadków, ciocie i wujków na wspólny seans z pociechami do naszego kina. Wszystkie pokazy rozpoczynają się o 11:00. Po filmie koniecznie wpadnijcie do restauracji Cinema Paradiso i spróbujcie menu dziecięcego!
Pokazy filmów (m.in.: „Sala samobójców”, „Supernova” i „Cicha noc”) z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną i napisami dla niesłyszących oraz tłumaczone na język migowy spotkania z twórcami znalazły się w programie pierwszej edycji cyklu „Bliżej Kina”, który odbędzie się w warszawskim kinie Kultura, w dniach 17 -19 września 2021. Pokazy są bezpłatne i dostępne dla każdego.

W programie pierwszej edycji cyklu „Bliżej Kina” zaprezentowanych zostanie sześć współczesnych polskich filmów pełno i krótkometrażowych. Zdecydowana większość z nich zostanie wyświetlona po raz pierwszy w wersji z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną i napisami dla niesłyszących: „Sala Samobójców” Jana Komasy, „Ondyna” Tomasza Śliwińskiego, „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej, „Supernova” Bartosza Kruhlika, „Pan T.” Marcina Krzyształowicza oraz „Cicha noc” Piotra Domalewskiego. Wyjątkową atrakcją cyklu „Bliżej kina” będą spotkania z twórcami, które będą się odbywać bezpośrednio po projekcjach. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.

Na stronie www.blizejkina.pl znajdują się kompletne informacje o wydarzeniu, w tym możliwość rezerwacji bezpłatnych biletów, zamówić słuchawki do audiodeskrypcji, obejrzeć fotosy i zwiastuny prezentowanych filmów zawierające deskrypcję oraz napisy dla niesłyszących.

Cykl „Bliżej Kina” jest organizowany przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Jego partnerami są Fundacja Kultury Bez Barier, Fundacja Katarynka i Stowarzyszenie Kin Studyjnych. „Bliżej Kina” zostało dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Repertuar:
17 września (piątek)
godz. 19:00 – pokaz filmu „Sala Samobójców” (112 minut, reż. Jan Komasa) oraz spotkanie z twórcami
18 września (sobota)
godz. 12:00 – pokaz filmu „Cicha Noc” (97 minut, reż. Piotr Domalewski) oraz spotkanie z twórcami
godz. 14:35 – pokaz filmów „Ondyna” (40 minut, reż. Tomasz Śliwiński) i „Najpiękniejsze fajerwerki ever” (28 minut, reż. Aleksandra Terpińska) oraz spotkanie z twórcami
19 września (niedziela)
godz. 12:45 – pokaz filmu „Supernova” (78 minut, reż. Bartosz Kruhlik) oraz spotkanie z twórcami
godz. 15:00 – pokaz filmu „Pan T.” (104 minuty, reż. Marcin Krzyształowicz) oraz spotkanie z twórcami