MENU
„Magnezja”, „Na rauszu” „Spacer z Aniołami” – co nowego w Kulturze?
pozostałe wydarzenia
Weekend otwarcia w kinie Kultura!
Od najbliższego piątku 21 maja zapraszamy na spotkania z najlepszymi tytułami filmowymi w Kulturze!
Kino Kultura otwarte od 21 maja!
Wracamy! Już niedługo znów się zobaczymy przed ekranem w kinie Kultura.
Kino Kultura zamknięte
Od 15 marca do 29 maja kino pozostanie zamknięte.
Od 11 czerwca zapraszamy na 3 premierowe tytuły w naszym repertuarze. W sobotę odbędzie się spotkanie z reżyserem i bohaterem dokumentu „Spacer z Aniołami”.


Szemrane interesy, więzy krwi, pościgi, strzelaniny, dynamiczne zwroty akcji, szalony humor i czołowi polscy aktorzy w zupełnie zaskakujących kreacjach. Tak wygląda niezwykle oryginalny świat „Magnezji”, która przybliża nieznane oblicze wschodnich rubieży II RP. To kolejne, po przebojowym Disco Polo, wspólne dzieło Maćka Bochniaka i Mateusza Kościukiewicza, a zarazem nowy film producentów Bożego Ciała i Ostatniej Rodziny.


Film otrzymał Złoty Pazur, nagrodę za scenografię, kostiumy i charakteryzację podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.„Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...


Laureat Oscara dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego, BAFTA dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego i Cezara dla Najlepszego Filmu Zagranicznego oraz wielu innych nagród.Każdego dnia w RPA znikają dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zostają niebezpiecznymi przestępcami, zmusza się je do prostytucji lub padają ofiarą mordów rytualnych. Misją mężczyzny o imieniu Jerry jest ich odnajdywanie. W „Spacerze z Aniołami” towarzyszymy mu w poszukiwaniach dziewczynki porwanej w Soweto. Duchy przodków mówią, że dziecko żyje, ale ostrzegają, że odnalezienie go może spowodować śmierć jego matki. Poszukiwania podjęte przez Jerry'ego przywołują bolesne wspomnienia. Będąc jeszcze dzieckiem, żył na ulicy, skąd zrekrutowano go w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego, w którym walczył z reżimem apartheidu. Zabliźnione rany krwawią na nowo, a konfrontacja z przeszłością ujawnia prawdziwą duszę Jerry'ego.


„Spacer z Aniołami” otrzymał Złotego Lajkonika na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym, a także nagrodę za muzykę, produkcję (nagroda KIPA) oraz rekomendację do Europejskiej Nagrody Filmowej.