MENU
Co nowego w repertuarze?
pozostałe wydarzenia
Kino Kultura otwiera się 12 lutego
Spotkajmy się ponownie w kinie! W programie: przedpremiery, premiery i najlepsze tytuły filmowe.
Kino Kultura zamknięte od 30 października
Na jaki film do Kultury?
Od 23 października w naszym repertuarze „Polot”, „My dwie” i „Kwiat szczęścia”.
Od 5 marca zapraszamy m.in. na premierowe pokazy „Zabij to i wyjedź z tego miasta” oraz „Sound of Metal”. Sprawdź nasz pełny repertuar!
Oprócz premierowych pokazów filmów w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego i Dariusa Mardera, w naszym repertuarze również trzy dokumenty „Ściana Cieni” Elizy Kubarskiej, „Jutro czeka nas długi dzień” Pawła Wysoczańskiego i „Helmut Newton. Piękno i bestia” Gero von Boehma, komedia „Palm Springs” Maxa Barbakowa oraz thriller „Tylko zwierzęta nie błądzą” Dominika Molla.

 „Ściana Cieni” reż. Eliza Kubarska
Hit zeszłorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity zabiera nas w emocjonującą i dramatyczną momentami wyprawę himalaistów na Kumbhakarnę, która została opowiedziana z perspektywy nepalskich Szerpów. To trzeci wspólny film stworzony przez duet reżysersko-producencki Elizy Kubarskiej i Moniki Braid. Powstał w koprodukcji polsko-niemiecko-szwajcarskiej. Autorem zapierających dech w piersiach zdjęć jest nagradzany reżyser, scenarzysta i operator Piotr Rosołowski („Książę i dybuk”, „Efekt domina”, „Królik po berlińsku”), który jest również współautorem scenariusza.


„Jutro czeka nas długi dzień” reż. Paweł Wysoczański
Piotr Wysoczański, twórca nagradzanych tytułów „Jurek”, „Kiedyś będziemy szczęśliwi”, „W drodze” powraca z dokumentem o Helenie Pyz. Kobieta przed trzydziestoma laty przyjechała z Polski do ośrodka wychowawczo-leczniczy dla trędowatych oraz ich rodzin w Jeevodaya, aby pomagać chorym i głodnym dzieciom. Z biegiem lat coraz wyraźniej odczuwa swoją słabość, lecz siła charakteru nie pozwala jej skapitulować przed własną chorobą. Długotrwała obserwacja dokumentalna pozwala zrozumieć, na czym polegała wyjątkowa rola misjonarki i lekarki. W otoczeniu ludzi lekkomyślnych doktor Helena wydaje się być jedyną osobą, która dostrzega sens działalności ośrodka oraz jego bezinteresowny charakter.


„Helmut Newton. Piękno i bestia” reż. Gero von Boehm
Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami? Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.


„Palm Springs” reż. Max Barbakow
Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.


„Tylko zwierzęta nie błądzą” reż. Dominik Moll
Rewelacja MFF w Wenecji, nominowany do Cezarów nowy film cenionego reżysera Dominika Molla to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina Denis Menochet ("Dzięki Bogu", "Bękarty wojny"), Damien Bonnard ('Nędznicy", "Dunkierka") oraz Valeria Bruni Tedeschi ("Zwariować ze szczęścia", "Isabelle i mężczyźni").