MENU
O silnych kobietach w Kinie Kultura
pozostałe wydarzenia
Którędy do wyjścia?
Niełatwo jest nam czasem wydostać się z zakamarków naszego życia. Utykamy w jaskiniach, gubimy się w labiryntach - tych metaforycznych i tych realnych. Jak się z nich wydostać? Jak znaleźć wyjście? Czasem nicią Ariadny może być ręka drugiego człowieka.
Przyjaźń czy kochanie?
Bywa, że tkwimy w jednym miejscu i nie jesteśmy nawet w stanie pomyśleć, że może być inaczej. Tkwimy w przyjaźniach, nie podejrzewając nawet, że to nasza druga połówka. Tkwimy znudzeni w jednej pracy, nawet nie podejrzewając, że za rogiem może na nas czekać zupełnie nowe życie. Aż do czasu...
Cezary nad Wisłą
Z okazji ceremonii wręczenia nagród Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej – Cezarów (28.02), w kinie Kultura będzie można zobaczyć nagradzane filmy, które nie doczekały się regularnej dystrybucji w polskich kinach.
Z okazji dnia kobiet Kino Kultura pokaże dwa niesamowite filmowe portrety silnych i niezależnych kobiet.
Pierwsza waleczna, prawdziwa Diva muzyki, która na scenie rozgrzewa publiczność do białości, wyciska łzy z oczu i pozostawia trwały ślad w duszy w przejmującym obrazie,  czyli Aretha Franklin, jedna z najważniejszych i największych artystek jazz, soul i gospel. Filmowy dokument powstał z materiału zrealizowanego w ciągu dwóch nocy nagrań w kościele ks. Jamesa Clevelanda w Watts w Kalifornii, w roku 1972. Królowa Soul – jak ją nazywano, wznosi się na wyżyny swego talentu i boskiego daru, oddając hołd swemu wielkiemu ojcu, muzyce gospel oraz całej społeczności Ameryki tamtych lat.

g. 15:15: „Amazinng Grace: Aretha Franklin”, reż. Sidney Pollack.

Ta druga to siłaczka z Reykjaviku - Inga (Arndís Hrönn Egilsdóttir), która prowadzi głęboko zadłużone gospodarstwo mleczarskie w odległej dolinie Islandii. Po tragicznej stracie postanawia sprzeciwić się skorumpowanemu przedsiębiorstwu, które wykorzystuje ją i lokalną społeczność. Owdowiała farmerka rozpoczyna nowe życie na własnych warunkach, walcząc z korupcją i niesprawiedliwością w swojej społeczności.

g. 17:00, „Daleko o Reykjaviku”, reż. Grímur Hákonarson POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Panie, bilety 12 zł.