MENU
Którędy do wyjścia?
pozostałe wydarzenia
Przyjaźń czy kochanie?
Bywa, że tkwimy w jednym miejscu i nie jesteśmy nawet w stanie pomyśleć, że może być inaczej. Tkwimy w przyjaźniach, nie podejrzewając nawet, że to nasza druga połówka. Tkwimy znudzeni w jednej pracy, nawet nie podejrzewając, że za rogiem może na nas czekać zupełnie nowe życie. Aż do czasu...
Cezary nad Wisłą
Z okazji ceremonii wręczenia nagród Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej – Cezarów (28.02), w kinie Kultura będzie można zobaczyć nagradzane filmy, które nie doczekały się regularnej dystrybucji w polskich kinach.
Miłość rośnie wokół nas
Miłość niejedno ma imię i formę. Czasem tym uczuciem darzymy osobę, która jest daleko. Czasem nie potrafimy nim obdarzyć osoby, która jest najbliżej nas. A czasem wydaje się, że naszą największą miłością są władza i pieniądze. Czy odkryłeś już co kochasz?
Niełatwo jest nam czasem wydostać się z zakamarków naszego życia. Utykamy w jaskiniach, gubimy się w labiryntach - tych metaforycznych i tych realnych. Jak się z nich wydostać? Jak znaleźć wyjście? Czasem nicią Ariadny może być ręka drugiego człowieka.
W LABIRYNCIE

Nastoletnia Samantha została porwana i uwięziona na piętnaście lat. Kiedy budzi się w szpitalu, niczego nie pamięta. Nikt nie wie, jak udało się jej uciec. Z pomocą policyjnego profilera, doktora Greena (Dustin Hoffman), próbuje odzyskać wspomnienia z tajemniczego labiryntu – więzienia, w którym porywacz zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Równocześnie sprawcę próbuje odnaleźć bezkompromisowy detektyw Bruno Genko (Toni Servillo). Potwór, który uwięził dziewczynę wciąż jest na wolności. Jedyny sposób, by złapać Człowieka z Labiryntu, to włamać się do umysłu Samanthy... Zaczyna się polowanie na oprawcę.

źródło: opis dystrybutora


OCALENI

Oparty na prawdziwej historii film, odkrywający kulisy spektakularnej i niezwykle dramatycznej akcji ratunkowej uwolnienia nastolatków, uwięzionych w zalanej jaskini. Dwunastu chłopców z drużyny piłkarskiej, wraz z trenerem, wyrusza do położonej na północy Tajlandii jaskini Tham Luang. Jej podziemne korytarze ciągną się kilometrami setki metrów pod ziemią. W pewnym momencie nadchodzi potężny monsun i deszczowa woda zalewa wejście do jaskini, a następnie zatapia kolejne jej odcinki. Chłopcy zostają odcięci od świata i uwięzieni cztery kilometry pod powierzchnią. Kiedy rodziny orientują się, że nastolatkowie nie wrócili do domu, zawiadamiają służby. Rozpoczyna się zakrojona na szeroką skalę międzynarodowa akcja ratunkowa. Do Tham Luang zjeżdżają m.in. amerykańscy komandosi i doświadczeni nurkowie jaskiniowi. Wieść o prowadzonej akcji rozchodzi się w okamgnieniu, a jej postępy obserwuje cały świat. Dopiero po 9 dniach ratownikom udaje się zlokalizować zaginionych. To jednak dopiero początek niezwykle trudnej operacji. Teraz każdego z chłopców oraz ich trenera trzeba będzie wydostać przez ciasne, zalane wodą tunele jaskini. W sytuacji, gdy kończy się tlen, a rwący prąd wody grozi śmiercią, każdy przebyty metr staje się prawdziwą walką o życie.

źródło: opis dystrybutora