MENU
Walentynki w kinie Kultura - inauguracja cyklu KinoMuz
pozostałe wydarzenia
Co zrobiłeś dla miłości?
Miłość to silne uczucie. Popycha nas często do działań, których się po sobie nie spodziewamy. Czy to przywiązanie do członka rodziny, czy romantyczny związek dwojga ludzi, czy nawet zazdrosna miłość do brata - dla osoby, którą kochamy, jesteśmy w stanie zrobić wszystko.
Powrót do przeszłości
Idziemy do przodu, nie oglądając się za siebie. A goniąc za światem, pędzimy tak szybko, że nawet nie zauważymy, kiedy zgubimy coś ważnego. Relacje, wartości, cele. Spróbujmy się więc czasem zatrzymać, spojrzeć do tyłu i spróbować odzyskać to, co, wydawałoby się, przepadło bezpowrotnie.
Znaleźć swoje miejsce na ziemi
Choć świat wydaje się być ogromny, czasem ciężko jest odnaleźć swoje miejsce. O losach dzieci decydują dorośli, o losach dorosłych - inni dorośli. Kiedy w końcu uda nam się wziąć własne życie w swoje ręce? Kiedy uda nam się odnaleźć to wymarzone własne miejsce na ziemi?
Przez cały walentynkowy weekend (14-16.02.2020) prowadzone przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich kino Kultura zapraszało gości na specjalne atrakcje filmowe i muzyczne.
W programie walentynkowych wieczorów znalazły się:  przedpremierowe pokazy komediodramatu „Pojedynek na głosy”, projekcje dokumentu „Ella Fitzgerald: Just One of Those Things” oraz koncerty Justyny Szafran w repertuarze Edith Piaf.

fot. Borys Skrzyński/SFP

Justyna  Szafran zaśpiewała najpiękniejsze piosenki legendarnej Edith Piaf przy wielkim aplauzie publiczności.  Artystkę nagradzano gorącymi brawami po każdym z utworów. Na koniec koncertu nie brakowało bisów i okrzyków „brawo”!

fot. Borys Skrzyński/SFP

Występ Justyny Szafran w Kinie Kultura był pełen ekspresji, ukazującej niezwykłe umiejętności i możliwości wokalne piosenkarki. Sygnalizowała to już płyta „Łagodna” nagrana we współpracy z Leszkiem Możdżerem. Doświadczenie sceniczne wyniesione z wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, gdzie Justyna grała i gra główne role w spektaklach muzycznych, występy na scenie w kraju i za granicą przełożyły się na sukces wrocławskiej piosenkarki. Warto dodać, że w ostatnim czasie recital Justyny Szarfan „Nie ma” z piosenkami Agnieszki Osieckiej w kompozycji Jerzego Satanowskiego we Wrocławiu wyprzedał się w ciągu jednego dnia.

fot. Borys Skrzyński/SFP

- To tylko dowód na to, że na tego typu artystów widownia czeka z utęsknieniem. - Koncert zainaugurował nowy cykl Kina Kultura „KinoMuz”. Dzisiejsza widownia bardzo temu pomysłowi kibicuje. Niewielka, ale niezwykle urocza scena Kina ma ogromny potencjał muzyczny – mówi kierowniczka kina Karolina Bieńko. -  Kino Kultura już wkrótce zaprosi na kolejne koncerty artystów sceny polskiej.

Do usłyszenia (i do zobaczenia) w Kinie!

artykuł na podstawie: https://www.sfp.org.pl/wydarzenia,5,29803,1,1,Kino-Kultura-jako-scena-muzyczna.html