MENU
Sąsiedzi
pozostałe wydarzenia
NOWE KINO CHIŃSKIE
Zapraszamy na przegląd NOWEGO KINA CHIŃSKIEGO już od 26 czerwca - wstęp wolny!
To nie jest kraj dla starych ludzi
Przy huku wystrzałów i w atmosferze rodzącej się mimo przeciwieństw miłości rozgrywać się będzie akcja dwóch piątkowych premier, które obejrzeć będziecie mogli w Kulturze.
Duma narodowa
W tym tygodniu w Kulturze tylko jedna premiera ale za to jaka! Nagrodzona Złotą Palmą za reżyserię na tegorocznym Festiwalu w Cannes „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. To trzeba zobaczyć!
Życie obok siebie bywa trudne. Znalezienie wspólnego języka z najbliższymi sąsiadami czasem okazuje się misją niemożliwą.
W CIENIU DRZEWA

Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte, zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie: na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt! Kością niezgody jest należące do Baldvina i Ingi stare, wielkie drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg i Konrada. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów, uprzejmym do tej pory sąsiadom puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Tajemniczy sprawca przekłuwa opony samochodu, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową.

źródło: opis dystrybutora