MENU
To nie jest kraj dla starych ludzi
pozostałe wydarzenia
Duma narodowa
W tym tygodniu w Kulturze tylko jedna premiera ale za to jaka! Nagrodzona Złotą Palmą za reżyserię na tegorocznym Festiwalu w Cannes „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. To trzeba zobaczyć!
Zacząć od nowa
Czasami nie wszystko układa się po naszej myśli. Wówczas nie można bać się zrobić kroku w tył. Zaczynanie od zera może wyzwolić w nas nowe siły, o istnienie, których sami byśmy się nie podejrzewali.
Bestseller
Jane Fonda, Diane Keaton, Candice Bergen i Mary Steenburgen szukające miłosnych inspiracji w jednej z najpoczytniejszych książek ostatnich lat? To nie może się nie udać!
Przy huku wystrzałów i w atmosferze rodzącej się mimo przeciwieństw miłości rozgrywać się będzie akcja dwóch piątkowych premier, które obejrzeć będziecie mogli w Kulturze.
KOCHAJĄC PABLA, NIENAWIDZĄC ESCOBARA

Sensacyjna ekranizacja bestsellerowego pamiętnika „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” autorstwa Virginii Vallejo – kochanki Pablo Escobara, czyli człowieka uznawanego za najpotężniejszego i najokrutniejszego barona narkotykowego wszech czasów. W rolach głównych zdobywcy Oscarów – Javier Bardem („Mother!”, To nie jest kraj dla starych ludzi”)  i Penélope Cruz („Morderstwo w Orient Expressie”, „Zakochani w Rzymie”). Ta aktorska para z prawdziwego życia wystąpiła wspólnie na wielkim ekranie po raz pierwszy od 10 lat, kiedy to w kinach pojawił się pamiętny film Woody’ego Allena pt.: „Vicky Cristina Barcelona” z 2008 roku.

źródło: opis dystrybutora


SWEET COUNTRY

Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku w małym mieście położonym na australijskim Terytorium Północnym. Bohaterem jest Sam, aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei, Freda Smitha. Pewnego dnia Sam zostaje wraz żoną i córką najęty do pracy przez niejakiego Harry’ego Marsha. Ten okazuje się złym człowiekiem, a jego coraz bardziej napięte relacje z Samem kończą się gwałtowną strzelaniną. Aborygen zabija białego w obronie własnej. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera…

źródło: opis dystrybutora