MENU
Duma narodowa
pozostałe wydarzenia
Zacząć od nowa
Czasami nie wszystko układa się po naszej myśli. Wówczas nie można bać się zrobić kroku w tył. Zaczynanie od zera może wyzwolić w nas nowe siły, o istnienie, których sami byśmy się nie podejrzewali.
Bestseller
Jane Fonda, Diane Keaton, Candice Bergen i Mary Steenburgen szukające miłosnych inspiracji w jednej z najpoczytniejszych książek ostatnich lat? To nie może się nie udać!
Niepewni jutra
Nawet najbardziej poukładane życie może rozsypać się w mgnieniu oka niczym domek z kart. Podejmowane przez nas decyzje zmieniają naszą codzienność i znajdują swoje konsekwencje w przyszłości.
W tym tygodniu w Kulturze tylko jedna premiera ale za to jaka! Nagrodzona Złotą Palmą za reżyserię na tegorocznym Festiwalu w Cannes „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. To trzeba zobaczyć!
ZIMNA WOJNA

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

źródło: opis dystrybutora