MENU
Historia miłości w czasach selfie. „Serce miłości” na Kinokozetce
pozostałe wydarzenia
Wszystko zostaje w rodzinie
Rodzina czasami ma to do siebie, że najlepiej wychodzi się z nią na zdjęciach. Ukazanie relacji między najbliższymi, często służy filmowcom jako pretekst do poruszenia spraw szerszych i dotyczących ogółu społeczeństwa.
Kinokozetka Konfrontacje z prawdziwym bohaterem „Długu”
Artur Bryliński, pierwowzór Adama granego w filmie przez Roberta Gonerę oraz Jerzy Morawski, współscenarzysta „Długu”, będą gośćmi specjalnymi Kinokozetki Konfrontacje. Zapraszamy: 28 listopada, 19:00.
Mam tę moc!
Nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić, jak olbrzymi potencjał drzemie w nas, dopóki sami nie uwierzymy we własne możliwości. Wiara i determinacja dają siłę, która pozwala przenosić góry.
„Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Jak wygląda niekonwencjonalny związek w czasach selfie?
Miłość doskonała. Istnieje? Nie istnieje? Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

Kinokozetka to cykl pokazów filmowych, których istotnym elementem jest rozmowa z publicznością, przybierająca formę terapeutyczną. Gospodarzami spotkania będą krytyk filmowy Tomasz Raczek oraz psycholog Armen Mekhakyan.
Seans Kinokozetki odbędzie się w czwartek, 7 grudnia 2017, o godz. 19.00, w warszawskim kinie Kultura.

Bilety w cenie 14 i 17 zł. Organizatorem Kinokozetki jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Serdecznie zapraszamy!