MENU
Zwierzęcy instynkt
pozostałe wydarzenia
Gdzie leży prawda
Katastrofa w Smoleńsku wstrząsnęła nami wszystkimi. Mimo upływu czasu, jej przyczyny nadal pozostają kwestią sporną w trwającym od lat i podsycanym przez różne opcje polityczne konflikcie.
Świat który tworzymy
Istniał na długo przed pojawieniem się pierwszego z nas. Obecnie jednak to człowiek w najwyższej mierze decyduje o kondycji świata, w którym żyje.
Co kryje prawda
Nowe sytuacje, nowi ludzie i tajemnice to świat, w który wkraczają bohaterowie piątkowych premier w kinie Kultura. Czy uda im się odnaleźć prawdę?
Odczuwają go nie tylko mieszkańcy dzikiej puszczy. Uleganie pierwotnym instynktom, jest głęboko zakorzenione również w ludzkiej naturze. Tylko od nas zależy, czy będziemy potrafili ujarzmić drzemiące w nas demony.
KRÓLESTWO

Królestwo zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl Mikrokosmos (1996), Makrokosmos (2001) i Oceany (2009). Tym razem twórcy skoncentrowali się na zwierzętach lądowych, zabierając widza w cudowną podróż przez tysiące lat, aby oczami zwierząt na nowo odkryć dobrze nam znane europejskie terytoria i opowiedzieć historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca na świecie, które najlepiej oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, jeszcze nietkniętego działalnością człowieka.

źródło: opis dystrybutoraSŁUGI BOŻE

Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska) - niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku dr.Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika z Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana komisarz Warski i Ana Wittesch muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie zaufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

źródło: opis dystrybutoraMAJĄC 17 LAT

Damien i Thomas uczęszczają na te same zajęcia, choć dzieli ich wszystko, od różnicy klasowej i rasowej począwszy. Pierwszy to szpaner ze świetnie sytuowanej rodziny lekarki i wojskowego. Drugi jest adoptowanym chłopakiem afrykańskiego pochodzenia. Po lekcjach musi pomagać rodzicom przy gospodarstwie. Młodzi bohaterowie ze szkolnej ławy nienawidzą się do tego stopnia, że w jednej chwili potrafią przejść od obelg do rękoczynów. Przewrotny los sprawia jednak, że przez jakiś czas muszą zamieszkać pod jednym dachem. Ich niechęć z czasem przemienia się w koleżeństwo i wzajemną fascynację. Do głosu dochodzą buzujące hormony.

źródło: opis dystrybutora