MENU
Gdzie leży prawda
pozostałe wydarzenia
Świat który tworzymy
Istniał na długo przed pojawieniem się pierwszego z nas. Obecnie jednak to człowiek w najwyższej mierze decyduje o kondycji świata, w którym żyje.
Co kryje prawda
Nowe sytuacje, nowi ludzie i tajemnice to świat, w który wkraczają bohaterowie piątkowych premier w kinie Kultura. Czy uda im się odnaleźć prawdę?
Krzyk wolności
Czy we współczesnym świecie czujemy się wolni? Zabiegani, przytłoczeni ilością obowiązków zapominamy o tym, czym tak naprawdę jest wolność. Bohaterki piątkowych premier w kinie Kultura wolność i spełnienie odnajdują w najmniej niespodziewanym momencie swojego życia.
Katastrofa w Smoleńsku wstrząsnęła nami wszystkimi. Mimo upływu czasu, jej przyczyny nadal pozostają kwestią sporną w trwającym od lat i podsycanym przez różne opcje polityczne konflikcie. Czy film Antoniego Krauze będzie w stanie rozwiać narastające w tej kwestii wątpliwości, czy też okaże się jedynie zręcznym narzędziem manipulacji jednej ze stron? Tego dowiecie się odwiedzając Kulturę już w ten piątek.
SMOLEŃSK

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

źródło: opis dystrybutora