MENU
Relacje męsko-męskie
pozostałe wydarzenia
Zburzyć monotonię
Nikt z nas nie lubi, gdy jego życie zbyt długo biegnie znanym, utartym torem, który zdaje się prowadzić donikąd. Powrót na szczęśliwą ścieżkę, warto zacząć od poznania nowych ludzi, zmiany swoich przyzwyczajeń oraz przeżycia mrożącej krew w żyłach przygody.
(Nie)sprawiedliwość
Paragrafy. Wyroki. Decyzje. To świat sędziów. Ludzi, w których nieomylność i niezawisłość wierzymy. Decydowanie o losie innego człowieka okazuje się profesją niełatwą zwłaszcza, jeżeli sami jesteśmy pełni wątpliwości.
8-9 lipca kino nieczynne
Informujemy, że w dniach 8-9 lipca 2016 roku z powodu utrudnień związanych z organizacją szczytu NATO kino będzie nieczynne.
Od wielkich przyjaźni, po zagorzałą rywalizację i wrogość, mogącą doprowadzić nawet do otwartego konfliktu – tak będą rozkładać się stosunki między licznymi męskimi bohaterami, którzy zawitają w tym tygodniu do Kultury.
GENIUSZ

Oparta na faktach historia życia Maxa Perkinsa (Colin Firth) i jego przyjaźni z Thomasem Wolfem (Jude Law). Max jest redaktorem literackim, który zajmuje się wyszukiwaniem i wspieraniem pisarzy. Znajduje młodych, niedoświadczonych artystów, by z jego pomocą stali się gwiazdami wielkiego kalibru. W ten sposób świat słyszy o Hemingwayu, Fitzgeraldzie czy Wolfie. Ten ostatni staje się nie tylko podopiecznym Maksa, ale także jego wielkim przyjacielem.

źródło: opis dystrybutoraCHEVALIER

Na środku Morza Egejskiego sześciu mężczyzn, którzy wybrali się na wędkarską wyprawę luksusowym jachtem, postanawia zagrać w szczególną grę. W jej trakcie różne rzeczy porównują. Inne – mierzą. Piosenki masakrują. Przyjaciele stają się rywalami, a rywale stają się głodni. Cel, to ustalić kto jest "najlepszy we wszystkim". I nikt nie zejdzie z łodzi dopóki nie zostanie wyłoniony zwycięzca, który na palec założy symbol zwycięstwa: pierścień o nazwie Chevalier.

źródło: opis dystrybutoraPERŁOWY GUZIK

Morze jest źródłem życia, ale może być również niemym świadkiem okrutnych zbrodni i tragedii. Patricio Guzmán stara się uchwycić ten żywioł w swoim niezwykle poetyckim filmie będącym częścią dyptyku, w którym, tak jak w „Nostalgii za światłem”, podejmuje on temat pamięci i nierozliczonej przeszłości historycznej własnego kraju.

źródło: opis dystrybutora