MENU
(Nie)sprawiedliwość
pozostałe wydarzenia
8-9 lipca kino nieczynne
Informujemy, że w dniach 8-9 lipca 2016 roku z powodu utrudnień związanych z organizacją szczytu NATO kino będzie nieczynne.
Rzeczywistość ulepszona
Tam gdzie fikcja miesza się z prawdziwym życiem, zaczyna się sztuka. Andrzej Żuławski w swoim ostatnim filmie mierzy się z Gombrowiczem, utalentowany artysta odsłania przed nami świat cyrku, a władze Korei Północnej dopuszczają się manipulacji na ogromną skalę.
29.06 seanse "Wszyscy albo nikt" 16.30 i "Lolo" 18.30 odwołane
29.06 seanse o 16:30 ("Wszyscy albo nikt") i o 18:30 ("Lolo") zostają odwołane. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
Paragrafy. Wyroki. Decyzje. To świat sędziów. Ludzi, w których nieomylność i niezawisłość wierzymy. Decydowanie o losie innego człowieka okazuje się profesją niełatwą zwłaszcza, jeżeli sami jesteśmy pełni wątpliwości.
SUBTELNOŚĆ

Michel Racine (Fabrice Luchini) jest sędzią. Właśnie orzeka w bardzo trudnej sprawie. Opinia społeczna swój osąd już wydała, ale Michel chce zbadać sprawę dokładniej. Czuje, że tym razem ma do czynienia z przypadkiem, który nie jest tak prosty, jak się wydaje. Oddany pracy nie myśli o niczym innym. Sytuacja komplikuje się, kiedy w czasie procesu wśród ławników dostrzega Dittę (Sidse Babett Knudsen), z którą kiedyś spotykał się. Nie widzieli się od lat, w życiu obojga wiele zdążyło się zmienić. Ditte ma kilkuletnią córkę i stoi na życiowym rozdrożu. Spotkanie tych dwojga staje się dla reżysera pretekstem do przypomnienia, że stara miłość nie rdzewieje. A także do zwrócenia uwagi, że ferowanie wyroków leży w rękach ludzi, którzy mają swoje słabości i problemy. Bo pod wpływem nawrotu uczucia oboje na sprawę będą patrzeć inaczej. Dramat sądowy przejmująco łączy się tutaj z historią miłosną. Tylko czy miłość okaże się dla walczących o sprawiedliwość bohaterów sprawiedliwa?

źródło: opis dystrybutora