MENU
Identyfikacja kobiety
pozostałe wydarzenia
Przedpremierowe "11 minut"
Od 19 do 30 września codziennie o godz. 12:00 w sali Rejs wyświetlamy przedpremierowy seans najnowszego filmu Jerzego Skolimowskiego „11 minut” – oficjalna premiera w kinach 23.10.2015.
Starzy - a jednak młodzi
Tacy są – każdy z nas potrafi wskazać choćby jedną taką panią, czy jednego pana. Ów blask, ta siła ducha bijąca ze zmarszczonej twarzy – nieraz przewyższa mocą młode oblicza, snujące się bez celu po świecie jak bezpostaciowe cienie.
Historie rodzinne
Nie ważne kim jesteśmy, ani czym się zajmujemy. Dla większości z nas rodzina jest najważniejszą wartością na świecie. Stwierdzenie to, być może banalne i oklepane, od zawsze znajdowało jednak swoich gorących zwolenników wśród twórców X muzy.
Często mówi się o dyskryminacji kobiet w kinie, że pisane są dla nich wyłącznie tendencyjne i płytkie role. W wielu filmach są tylko pięknym tłem dla głównych bohaterów. W ten piątek w kinie Kultura zdecydowanie zaprzeczymy tej tezie. Emily Blunt w filmie "Sicario" wcieli się w porządną i poszukującą sprawiedliwości agentkę FBI, która przekracza wszelkie granice i staje się osobą, którą nigdy nie chciała być.
45 LAT

Bezdzietne małżeństwo z 45-letnim stażem, Kate i Geoff Mercer, przygotowuje się właśnie do świętowania rocznicy ślubu, gdy Geoff otrzymuje list, który nimi wstrząsa. W liście ze Szwajcarii poinformowano go, że na lodowcu w Alpach Szwajcarskich odkryto ciało należące do jego byłej dziewczyny o imieniu Katya, która zginęła wpadając do szczeliny lodowca podczas ich wakacji, w 1962 roku. Geoff tłumaczy Kate, że jest on uważany za najbliższego krewnego dziewczyny, od czasu, gdy planowali się pobrać. Choć Kate kontynuuje przygotowywanie przyjęcia i oboje przeżywają przy tym romantyczne chwile, staje się coraz bardziej zaniepokojona zainteresowaniem Geoffa Katyą.

źródło: opis dystrybutoraSICARIO

Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany „konsultantem”, który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macy największym szokiem.

źródło: opis dystrybutora