MENU
Przedpremierowe "11 minut"
pozostałe wydarzenia
Starzy - a jednak młodzi
Tacy są – każdy z nas potrafi wskazać choćby jedną taką panią, czy jednego pana. Ów blask, ta siła ducha bijąca ze zmarszczonej twarzy – nieraz przewyższa mocą młode oblicza, snujące się bez celu po świecie jak bezpostaciowe cienie.
Historie rodzinne
Nie ważne kim jesteśmy, ani czym się zajmujemy. Dla większości z nas rodzina jest najważniejszą wartością na świecie. Stwierdzenie to, być może banalne i oklepane, od zawsze znajdowało jednak swoich gorących zwolenników wśród twórców X muzy.
W zamknięciu
Często ludzkie dramaty rozgrywają się w zupełnym odosobnieniu. Podzieleni przez widoczne, jak również te wyimaginowane bariery, nie dostrzegamy drugiej osoby, żyjącej tuż obok nas. Pozostajemy, w swoim małym, zamkniętym świecie.
Od 19 do 30 września codziennie o godz. 12:00 w sali Rejs wyświetlamy przedpremierowy seans najnowszego filmu Jerzego Skolimowskiego „11 minut” – oficjalna premiera w kinach 23.10.2015.
11 MINUT

 „Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego – twórcy obsypanego nagrodami obrazu "Essential Killing", uhonorowanego m.in. Nagrodą Specjalną Jury na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, Nagrodą Główną za najlepszy film w Mar del Plata (Argentyna), czterema Polskimi Nagrodami Filmowymi – Orzeł i pięcioma nagrodami na Festiwalu Filmowym w Gdyni – w obu przypadkach dla najlepszego filmu. W doborowej obsadzie m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Paulina Chapko, Agata Buzek, Piotr Głowacki, Jan Nowicki, Ifi Ude oraz irlandzki aktor Richard Dormer („Gra o tron”). Nominowane do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni "11 minut" znalazło się w konkursach głównych 72. Festiwalu w Wenecji i 59. BFI Film Festival, zostanie też zaprezentowane widowni w ramach 40. MFF w Toronto.

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona – aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.”

Źródło: www.sfp.org.pl